Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Ό,τι δεν ταιριάζει σε άλλη κατηγορία
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ΘΕΜΑ: Κριτικές συνομιλητών

Κριτικές συνομιλητών 19 Απρ 2014 17:38 #28

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Όχι euro, το αντιλαμβάνομαι ότι είσαι καλοπροαίρετος, αλλά δεν υπερβάλω καθόλου. Υπάρχει χρήστης εδώ μέσα που από +40 του πήγε το κάρμα στο -60 μέσα σε ένα μήνα. Και καλά ανακάλυψε 3 εικονικούς χρήστες (ΜΒ, zzz, Μικρός) που του κατέβαζαν το κάρμα, πάλι και καλά τους ξεμπρόστιασε, αυτοί πάλι και καλά πήρανε δρόμο τρομαγμένοι και μέσα σε μια βδομάδα ξαναπήγε το κάρμα του στο +60.
Στη συνέχεια, ακριβώς στη συνέχεια, πήγε το κάρμα το δικό μου στο -100.

Είναι προφανές ότι αυτές οι μλκιες (παιδιαρίσματα να το πω επιεικώς) προέρχονται από τύπο ο οποίος τα 'χει παίξει, και γράφει μανιωδώς από το πρωί μέχρι το βράδυ για να αυτοεπιβεβαιώνεται. Επίσης ισχυρίζομαι πως όλο αυτό το καραγκιοζηλίκι προέκυψε για να μην βγω και πω εγώ ο makper πως με μαύρισαν εικονικά ψευδώνυμα σε dt επειδή υποστηρίζω τον Σύριζα, τους Δ.Υ και την έξοδο απο το € (δεν είναι ακριβώς έτσι, λέμε τώρα) αλλά μπορεί να είναι κάποιος μλκας που το έκανε και σε εκείνον.

Επίσης το σκηνικό αυτό γίνεται για να μου χαλάσουν την εικόνα, έτσι ώστε να με διαβάζουν όσο λιγότεροι γίνεται. Να μπορούν συγκεκριμένοι τύποι να κάνουν την προπαγάνδα τους ανενόχλητοι. Υπάρχει ξέρεις ένα δόκανο στημένο εδώ μέσα. Μπαίνουν αρκετοί (είμαι σε θέση να το ξέρω) για να βρουν καμιά πληροφορία, φορολογική, για κανένα επιτοκιάκι, για καμιά επένδυση, άντε καμιά τρύπα να κρύψουμε τα λεφτά μας από τον Στουρνάρα, και διαβάζει τις προπαγάνδες συγκεκριμένων. Από το να απολυθεί όλος ο δημόσιος τομέας για να μην πληρώνουν φόροι συγκεκριμένοι τύποι (ότι πήγε το το χρέος στο 170% του ΑΕΠ επειδή το ΑΕΠ ισοπεδώθηκε δεν τους ενοχλεί φυσικά) μέχρι στο να μην φεύγουν λεφτά από την Ελλάδα, αλλά να διακινούνται μόνο σε Ελληνικές τράπεζες.

Είδανε πάλι που έγινε σοβαρή επενδυτική συζήτηση, που περιλάμβανε ξεμπρόστιασμα διαφόρων παραπλανητικών οικονομικών συμβουλών, όπου θίχτηκαν πάλι και επενδύσεις στο εξωτερικό, βλέπε ETFs. Και αυτό δεν το έχω δει μόνο εγώ, το έχουν δει άλλοι 5 τουλάχιστον χρήστες που αλληλογραφώ, όπως και φίλος ο οποίος έγραφε εδώ -χρηματιστής στο επάγγελμα για να καταλάβεις τι εννοώ- και δέχτηκε μια ελεεινή επίθεση πάλι από συγκεκριμένο άτομο και σηκώθηκε και έφυγε. Όπως καταλαβαίνεις εκλογές έρχονται πάλι και η σπέκουλα έχει ανάψει.

Να το ξαναπώ άλλη μια φορά; Ζητώ να γίνει τροποποίηση στη σελίδα ώστε να φαίνεται ποιος μεταβάλλει το κάρμα ποιανού, και θα αποδειχτούν όλα αυτά που γράφω αλλιώς να αφαιρεθεί το κάρμα εντελώς, γιατί έχει γίνει εργαλείο συκοφαντίας εδώ μέσα.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 19 Απρ 2014 17:41 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτικές συνομιλητών 19 Απρ 2014 21:01 #29

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
Όχι euro, το αντιλαμβάνομαι ότι είσαι καλοπροαίρετος, αλλά δεν υπερβάλω καθόλου. Υπάρχει χρήστης εδώ μέσα που από +40 του πήγε το κάρμα στο -60 μέσα σε ένα μήνα. Και καλά ανακάλυψε 3 εικονικούς χρήστες (ΜΒ, zzz, Μικρός) που του κατέβαζαν το κάρμα, πάλι και καλά τους ξεμπρόστιασε, αυτοί πάλι και καλά πήρανε δρόμο τρομαγμένοι και μέσα σε μια βδομάδα ξαναπήγε το κάρμα του στο +60.
Στη συνέχεια, ακριβώς στη συνέχεια, πήγε το κάρμα το δικό μου στο -100.

Είναι προφανές ότι αυτές οι μλκιες (παιδιαρίσματα να το πω επιεικώς) προέρχονται από τύπο ο οποίος τα 'χει παίξει, και γράφει μανιωδώς από το πρωί μέχρι το βράδυ για να αυτοεπιβεβαιώνεται. Επίσης ισχυρίζομαι πως όλο αυτό το καραγκιοζηλίκι προέκυψε για να μην βγω και πω εγώ ο makper πως με μαύρισαν εικονικά ψευδώνυμα σε dt επειδή υποστηρίζω τον Σύριζα, τους Δ.Υ και την έξοδο απο το € (δεν είναι ακριβώς έτσι, λέμε τώρα) αλλά μπορεί να είναι κάποιος μλκας που το έκανε και σε εκείνον.

Επίσης το σκηνικό αυτό γίνεται για να μου χαλάσουν την εικόνα,

Επειδή εγώ είμαι αυτός που "ξεμπρόστιασα" τα usernames ΜΒ, zzz και Μικρός, είναι προφανές ότι αναφέρεσαι σε μένα.
Να σου πω (και για μερικά: ΞΑΝΑπώ) λοιπόν τα εξής:

Τα στοιχεία περί ΜΒ, zzz, και Μικρού τα μάζεψα μόνος μου μελετώντας data που παρέχει το site σε όλους, επομένως και σε σένα. Αρκεί να κάτσει κάποις να σκεφτεί πως θα τα εκμεταλλευτεί, να κάνει τους απαραίτητους συνδυασμούς, και τα συμπεράσματα βγαίνουν αβίαστα. Θέλει κάποια δουλειά, θέλει κάποια ενασχόληση ανά τακτά χρονικά διαστήματα (ας πούμε κάτι σαν 1 ή 1,5 ώρα την ημέρα επί μια βδομάδα /10 μέρες) και τα βρίσκεις.
Δεν θα σου πω πως ακριβώς το έκανα, γιατί έχω καταλήξει στο να μην σε χωνεύω λόγω του χαρασκτήρα σου, επομένως κανένας λόγος να σου πω οτιδήποτε.
Πάντως ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ (και έχω δώσει και τα στοιχεία που μάζεψα και επεξεργάστηκα) σε άλλο άτομο από εδώ μέσα. Σε δύο για την ακρίβεια. Δεν πρόκειται ούτε να τους επικαλεστώ ως μάρτυρες, και (πιστεύω πως) δεν θα καταχραστούν την εμπιστοσύνη μου ώστε να "τα βγάλουν στη φόρα".
Αν το έκαναν πάντως (ή αν το έκανα εγώ), θα έβλεπες ότι όλα όσα έχεις κατά καιρούς γράψει για το θέμα karma είναι στη σφαίρα της φαντασίας, και μάλιστα της νοσηρής. Όπως άλλωστε και τα περισσότερα από όσα γράφεις και τα οποία έχουν σχέση με τις προσωπικότητες των ατόμων που συμμετέχουν στο site.
Γιατί δεν το κάνω? Γιατί δεν έχω λόγο να σου αποδείξω τίποτα. Θα το έκανα αν αυτό θα μπορούσε να έχει κάποιο αποτέλεσμα, αλλά με σένα απέναντι αποκλείεται να έχει. Επομένως θα είναι χαμένος κόπος και χρόνος, και αιτία να ξαναρχίσουν πάλι είτε τα κακοπροαίρετα σχόλια σου, είτε τα συμπεράσματα σου (που όπως προείπα είναι είτε κυήματα νοσηρής φαντασίας, είτε εξαιρετικής κακοήθειας).
Τότε είχα γράψει ότι "είμαι καλός χάκερ" και πιάστηκες απ' αυτό για να λυσσάξεις περί του ότι "αφού ο τύπος παραδέχεται ότι χακάρησε τη σελίδα, γιατί δεν τον εξωπετάς, Τσιγκ?"
Γενικώς, εσύ είσαι αυτός που τρώγεσαι με τα ρούχα σου, όχι το περιβάλλον σου. Δεν το κοιτάς λίγο αυτό το θέμα?

Πάμε στο κάρμα σου τώρα:
Από το -193 που έχεις φτάσει σήμερα, είναι ζήτημα αν η "συμμετοχή" μου είναι -5 ή -7, μέσα σε αυτά τα 1-2 χρόνια που μπαίνω εδώ και συμμετέχω. Το έκανα κάποιες στιγμές που διαβάζοντας τι είχες γράψει άρχισε να μου ανεβαίνει η πίεση. Παρομοίως όμως, μπορώ να σου πω ότι σου έχω κατά καιρούς βάλει και δύο ή τρία "+". Συμπέρασμα: Δεν είμαι εγώ αυτός που κατεβάζει συστηματικά το κάρμα σου, δεν μπορώ να στο αποδείξω βέβαια, αλλά αν θέλεις το δέχεσαι, για να προχωρήσεις παραπέρα. Και το "παραπέρα" είναι ότι θα πρέπει να αναζητήσεις αλλού την αιτία που κατεβαίνει. Μήπως (π.χ.) αιτία είναι ότι με αυτά που (συνήθως) γράφεις γίνεσαι "γενικώς" εκνευριστικός και αντιπαθής? Λέω, μήπως.

Τη βάση για το πως και πόσο πρέπει να λαμβάνεται υπ' όψη το κάρμα του καθενός την έχει βάλει ο ίδιος ο Τσιγκ σε κάποιο ποστ του. Συμπερασματικά (λέει ο ίδιος) δεν έχει ιδιαίτερη αξία. Σε αυτό το πλαίσιο δεν ασχολούμαι περισσότερο, άλλωστε έχω πει ότι σε άλλο site (με εξαιρετικά ενεργό forum) που τυχαίνει να είμαι διαχειριστής, ο θεσμός "κάρμα" έχει καταργηθεί - και τίποτα κακό δεν συνέβη.

Τέλος, για την "εικόνα" που σου χαλάνε όπως λες, μάλλον θα αστειεύεσαι....

Άντε, καλή ανάσταση σε όλους!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτικές συνομιλητών 19 Απρ 2014 21:29 #30

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Ναι είναι προφανές σε ποιούς είμαι ενοχλητικός και αντιπαθής. Γι αυτό ζητάω ή να αφαιρεθεί το κάρμα ή να αποκαλυφθούν ποιοι ασχολούνται με αυτό και θα ξεκαθαρίσουν τα πάντα. Οχι σε μένα φυσικά, σε αυτούς που έχουν αμφιβολίες πχ στον euro.
Οσο για τα άλλα που γράφεις, δεν μπορώ να τα σχολιάσω πια άλλο γιατί μόλις με απολύσει ο Κυριάκος* θα αναγκαστώ να πιάσω δουλειά σαν σχεδιαστής μόδας και δεν μου αρέσει ο χώρος. Ελεγα μπας και δουλέψω σαν πολιτικός μηχ αλλα με καταλαβαίνεις... 4 χρόνια τώρα δεν κάνω άλλη δουλειά, φτιάχνω ρόμπες!

* για όσους δεν το ξέρουν είμαι κοπρίτης σε πολεοδομία, μέλος του Σύριζα και συνδικαλιστής της Εμδυδας. Βασικά δεν το ήξερα μέχρι που με διόρισε ο soto5, με έγραψε και στα σωματεία. Αυτό θα πεί ολοκληρωμένη φροντίδα :P
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτικές συνομιλητών 20 Απρ 2014 03:05 #31

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
makper έγραψε:
Ναι είναι προφανές σε ποιούς είμαι ενοχλητικός και αντιπαθής. Γι αυτό ζητάω ή να αφαιρεθεί το κάρμα ή να αποκαλυφθούν ποιοι ασχολούνται με αυτό και θα ξεκαθαρίσουν τα πάντα. Οχι σε μένα φυσικά, σε αυτούς που έχουν αμφιβολίες πχ στον euro.
Οσο για τα άλλα που γράφεις, δεν μπορώ να τα σχολιάσω πια άλλο γιατί μόλις με απολύσει ο Κυριάκος* θα αναγκαστώ να πιάσω δουλειά σαν σχεδιαστής μόδας και δεν μου αρέσει ο χώρος. Ελεγα μπας και δουλέψω σαν πολιτικός μηχ αλλα με καταλαβαίνεις... 4 χρόνια τώρα δεν κάνω άλλη δουλειά, φτιάχνω ρόμπες!

* για όσους δεν το ξέρουν είμαι κοπρίτης σε πολεοδομία, μέλος του Σύριζα και συνδικαλιστής της Εμδυδας. Βασικά δεν το ήξερα μέχρι που με διόρισε ο soto5, με έγραψε και στα σωματεία. Αυτό θα πεί ολοκληρωμένη φροντίδα :P

Ευχαριστουμε για το βιογραφικο σου.Καλη Ανασταση !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Κριτικές συνομιλητών 22 Απρ 2014 02:47 #32

  • Ο Τσιγκούνης (T$ig)
  • Το Άβαταρ του/της Ο Τσιγκούνης  (T$ig)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Administrator
  • Δημοσιεύσεις: 1241
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 740
  • Κάρμα: 110 (74)
makper έγραψε:
Ζητώ να γίνει τροποποίηση στη σελίδα ώστε να φαίνεται ποιος μεταβάλλει το κάρμα ποιανού, και θα αποδειχτούν όλα αυτά που γράφω αλλιώς να αφαιρεθεί το κάρμα εντελώς, γιατί έχει γίνει εργαλείο συκοφαντίας εδώ μέσα.
Όπως έχουμε ξανασυζητήσει, είμαι υπέρ της ύπαρξης δυνατότητας αλληλεπίδρασης των χρηστών. Για αυτό δεν θα ήθελα να αφαιρέσω το κάρμα, σαν δυνατότητα να εκφράσει κάποιος, χωρίς λόγια, την επιδοκιμασία ή την αποδοκιμασία του.
Καταλαβαίνω ότι μπορεί κάποιοι να κάνουν κατάχρηση, για παράδειγμα ανοίγοντας πολλους λογαριασμούς για να αλλοιώσουν το κάρμα άλλων ή και το δικό τους.

Για να είναι κάπως πιο δίκαιο το σύστημα από τώρα αρχίζει η καταγραφή αλλαγής κάρμα και το κάθε μέλος θα μπορεί να δει στο προφίλ του ποιος τον επιδοκιμάζει ή ποιος τον αποδοκιμάζει και πότε.
Το μέχρι σήμερα κάρμα θα εμφανίζεται σε παρένθεση και το "νέο" κάρμα με καταγραφή σε όλους ξεκινάει από μηδέν.
Ελπίζω όταν βλέπουμε ποιός μας αποδοκίμασε να μην αρχίσουμε να παρεξηγούμαστε.

Με την ευκαιρία της νέας αρχής στο εξής θα εφαρμοστούν αυστηρά οι κανόνες της συζήτησης, όπως μας θύμησε ο φίλος trobocop.
Δεν γίνεται αποδεκτή προσπάθεια μείωσης του συνομιλητή, ελλείψη επιχειρημάτων φυσικά, είτε λεκτικά είτε με εικόνες.
Αν κάποιος αισθανθεί προσβεβλημένος, αντί να πέσει στην παγίδα και απαντήσει ανάλογα, παρακαλώ να το αναφέρει και η προσβολή θα αφαιρεθεί.
Γνῶθι σαὐτόν
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re:Κριτικές συνομιλητών 22 Απρ 2014 03:49 #33

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Θαυμάσια! Απο εδω και πέρα θα είμαι απόλυτα προσεκτικός στο τι γραφω και ελπίζω να ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι. Ευχαριστώ πολύ!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα