Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 14 Ιουλ 2014 17:10 #10

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
Σκέψεις για οριστική φορολογική περαίωση εισοδημάτων και περιουσίας

Σχετική πρόταση για οριστική φορολογική περαίωση εισοδημάτων και περιουσίας είχε διατυπώσει ο πρόεδρος της Τράπεζας Πειραιώς Μιχάλης Σάλλας στις αρχές του έτους.

Η πρόταση του επικεφαλής της Τράπεζας Πειραιώς συνίστατο στη φορολόγηση με συντελεστές από 4% έως και 10% αδήλωτων περιουσιακών στοιχείων. Μάλιστα, θέτοντας ως προϋπόθεση ότι οι φορολογούμενοι θα πειστούν πως πρόκειται για μία «οριστική διευθέτηση» με το παρελθόν

Ο μεν "επικεφαλής της Τράπεζας Πειραιώς" τη δουλειά του κάνει, γιατί αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει (και στην περίπτωση "σπίτι του" είναι το πιστωτικό του ίδρυμα).
Άλλωστε την ίδια πρόταση έχω ακούσει και από "οικονομικά στελέχη" του συριζα (δε θυμάμαι τώρα ποιος και που ακριβώς, αλλά το είπε), οι οποίοι προφανώς αντιλαμβάνονται ότι όταν με το καλό κληθούν αναλάβουν αυτοί να βγάλουν το φίδι από την τρύπα θα έχουν να αντιμετωπίσουν τις ίδιες (αν όχι και χειρότερες) δυσκολίες με τους παρόντες (Βενιζέλο, Στουρνάρα, Χαρδούβαλη, κλπ). Και μάλλον θα είναι χειρότερες, όχι ίδιες οι συνθήκες.

Προφανώς όμως, το κλειδί στην υπόθεση είναι αυτό που έβαλα στην παραπάνω παράθεση με bold:
Κατ' αρχήν ο όρος "φορολογούμενοι" είναι ατυχής, αν όχι εντελώς λάθος. Δεν είναι οι "φορολογούμενοι" αυτοί που πρέπει να πεισθούν, είναι οι "καταθέτες εξωτερικού". ΑΥΤΟΙ πρέπει "να πεισθούν", για να αποφασίσουν να φέρουν μέσα αυτά που έχουν βγάλει, έστω και με κάποια μικρή επιβάρυνση.
Και για μένα αυτό είναι το κλειδί στην υπόθεση (η πειθώ), το δε κλειδί αυτό δεν ταιριάζει με τίποτα στην κλειδαριά που προσπαθεί να ανοίξει.
Με αυτά που έχουν κάνει οι κυβερνήσεις των τελευταίων 4-5 ετών (αρχής από ΓΑΠ μετρουμένης) η όποια αξιοπιστία του ελληνικού κράτους έχει πάει περίπατο, και για να ξαναγυρίσει από τον περίπατο χρειάζονται άλλα 20-30 χρόνια.
Υπάρχει κανείς σοβαρός άνθρωπος (του makper συμπεριλαμβανομένου) που θα πιστέψει ότι η αξιοπιστία αυτή θα ΑΥΞΗΘΕΙ μόλις ο συριζα γίνει κυβέρνηση? Επομένως τότε, στην ανωτέρω εκτίμηση (20-30) γράψε κι άλλα 10, και πάμε στα 30-40 χρόνια.

Οι τροϊκανοί (που αντιδρούν στην ιδεα "Να το προσπαθήσουμε κι έτσι, μπας και βγει κανα φράγκο") το κάνουν για ένα εκ των δυο λόγων (ή και για τους δυο μαζί, σε συνδυασμό):
α) Γιατί τέτοιου τύπου φιλοσοφία ("Αν το δηλώσεις μπορείς να το σώσεις" κλπ) είναι εντελώς έξω από τον τρόπο που σκέφτονται οι διοικήσεις των προηγμένων χωρών (από τις οποίες προέρχονται οι τροϊκανοί).
β) Γιατί δεν είναι βλάκες, και έχουν τα ιστορικά στοιχεία από προηγούμενες τέτοιου τύπου "ρυθμίσεις", οι οποίες δεν απέδωσαν τα αναμενόμενα από πλευράς στόχων για τους οποίους θεσπίστηκαν.

Παρ' όλα αυτά, δεν αποκλείεται στο τέλος να "θεσπιστούν" κάποια μέτρα προς την κατεύθυνση που λέει ο Σάλλας, οι οικονομολόγοι του συριζα, και το δημοσίευμα του in.gr
To σκεπτικό βέβαια θα είναι "ας δούμε τι μπορούμε να μαζέψουμε και έτσι", "βγάλτε το νόμο, όλο και κάποιοι θα την πατήσουν", και το αποτέλεσμα θα φανεί.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 14 Ιουλ 2014 17:14 #11

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
soto51 έγραψε:
"βγάλτε το νόμο, όλο και κάποιοι θα την πατήσουν"

Να πως γίνονται επενδύσεις σε αυτή εδώ τη χώρα...
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 14 Ιουλ 2014 21:25 #12

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
Περισιουλογα ,διασταυρωσεις , μητρωα λογαριασμων , ολα αυτα που ακουμε και διαβαζουμε καθε φορα πως θα λανσαρουν ,εσεις πιστευετε οτι μπορουν να πραγματοποιηθουν; Ολα αυτα θελουν τεχνογνωσια και ατομα σε εναν παραγοντα.
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 14 Ιουλ 2014 21:30 #13

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
Επισης με ολα αυτα που ακουμε πιστευεται οτι και το σεντουκι ειναι λυση;
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 14 Ιουλ 2014 22:39 #14

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Οχι το σεντούκι δεν είναι λύση. Ναι, μπορούν να τα κάνουν (και θα τα κάνουν). Αυτή τη στιγμή οι έχοντες καταθέσεις εχουν καταντήσει μειοψηφία. Ποιός έχει μείνει να αντισταθεί; Οι αναγνώστες του tsig.gr; Εγω, ο soto51 και 2-3 ακόμα που βριζόμαστε κάθε λίγο και δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε ούτε στα βασικά; Ξέρεις τι θα σκεφτεί ο μέσος (χαχόλος) ψηφοφόρος; Περιουσιολόγιο; Αμε! Και δεν πάτε να τους τα πάρετε, τι με νοιάζει εμένα, ή καλύτερα, καλά να τους κάνετε. Αφού εγω δεν έχω μια να μην έχουν κι αυτοί. Ξέρεις γιατί; Γιατί είμαστε Ελληνες!

@σοτο51

-Υπάρχει κανείς σοβαρός άνθρωπος (του makper συμπεριλαμβανομένου) που θα πιστέψει ότι η αξιοπιστία αυτή θα ΑΥΞΗΘΕΙ μόλις ο συριζα γίνει κυβέρνηση? Επομένως τότε, στην ανωτέρω εκτίμηση (20-30) γράψε κι άλλα 10, και πάμε στα 30-40 χρόνια.

Ασχέτως αν με νομίζεις σοβαρό ή όχι (δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου στο θέμα αυτό), η αξιοπιστία θα ΜΕΙΩΘΕΙ με τον Σύριζα, αν κρίνω απο αυτά που διακυρύττει στα οικονομικά του προγράμματα. Οταν εχει αμολήσει τα γνωστα περί άθροισης κινητής και ακίνητης περιουσίας και της φορολόγησης πάνω απο ένα όριο; (Μπαρντόν; Μιλήσε σε ανύποπτο χρόνο για φόρο κεφαλαίου. Το καταλάβατε; )

Απλά ποντάρω στην εκδίωξη των banksters, δυστυχώς τα τελευταία δεδομένα που έχω συγκλίνουν στο οτι ο Σύριζα έχει ήδη ενταχθεί στο κόλπο και θα κληθεί την κατάλληλη στιγμή να εκτελέσει ΑΥΤΟΣ το τελικό μέρος της ληστείας των αποταμιεύσεων μας, μέσω κάποιου απίθανου φόρου. Οπότε δεν μπορώ παρα να σας προτείνω μόνο το "σώστε την περιουσία σας με κάθε τρόπο".
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιουλ 2014 22:51 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Ghost (Phantom)

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 14 Ιουλ 2014 23:03 #15

  • Ghost (Phantom)
  • Το Άβαταρ του/της Ghost (Phantom)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Δημοσιεύσεις: 297
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 57
  • Κάρμα: 8
Εγω θα συμφωνησω μαζι σου περι συριζα περι φορου κεφαλαιου διοτι οι ιδιοι οι βουλευτες του το υποστηριζουν καθως δεν ξεχναμε τις δηλωσεις Γλεζου. Συμφωνο οτι αυτοι που εχουν καποιο ευλογο ποσο στην τραπεζα δεν υπαρχουν πολλοι ας τους πουμε κοινους θνητους , το οτι ειμαστε ελληναρες αυτο γνωστο ουδεν σχολιο , το θεμα ειναι τι κανουμε ωστε να προστατευσουμε τους κοπους ζωης ; Επιλογες δεν υπαρχουν πολλες φανταζομαι, επισης κατι βουλγαριες και μαυροβουνια που διαβαζω εδω δεν τα εμπιστευομαι
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 15 Ιουλ 2014 01:03 #16

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
Οχι το σεντούκι δεν είναι λύση. Ναι, μπορούν να τα κάνουν (και θα τα κάνουν). Αυτή τη στιγμή οι έχοντες καταθέσεις εχουν καταντήσει μειοψηφία. Ποιός έχει μείνει να αντισταθεί; Οι αναγνώστες του tsig.gr; Εγω, ο soto51 και 2-3 ακόμα που βριζόμαστε κάθε λίγο και δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε ούτε στα βασικά; Ξέρεις τι θα σκεφτεί ο μέσος (χαχόλος) ψηφοφόρος; Περιουσιολόγιο; Αμε! Και δεν πάτε να τους τα πάρετε, τι με νοιάζει εμένα, ή καλύτερα, καλά να τους κάνετε. Αφού εγω δεν έχω μια να μην έχουν κι αυτοί. Ξέρεις γιατί; Γιατί είμαστε Ελληνες!

@σοτο51

-Υπάρχει κανείς σοβαρός άνθρωπος (του makper συμπεριλαμβανομένου) που θα πιστέψει ότι η αξιοπιστία αυτή θα ΑΥΞΗΘΕΙ μόλις ο συριζα γίνει κυβέρνηση? Επομένως τότε, στην ανωτέρω εκτίμηση (20-30) γράψε κι άλλα 10, και πάμε στα 30-40 χρόνια.

Ασχέτως αν με νομίζεις σοβαρό ή όχι (δεν με ενδιαφέρει η άποψη σου στο θέμα αυτό), η αξιοπιστία θα ΜΕΙΩΘΕΙ με τον Σύριζα, αν κρίνω απο αυτά που διακυρύττει στα οικονομικά του προγράμματα. Οταν εχει αμολήσει τα γνωστα περί άθροισης κινητής και ακίνητης περιουσίας και της φορολόγησης πάνω απο ένα όριο; (Μπαρντόν; Μιλήσε σε ανύποπτο χρόνο για φόρο κεφαλαίου. Το καταλάβατε; )

Απλά ποντάρω στην εκδίωξη των banksters, δυστυχώς τα τελευταία δεδομένα που έχω συγκλίνουν στο οτι ο Σύριζα έχει ήδη ενταχθεί στο κόλπο και θα κληθεί την κατάλληλη στιγμή να εκτελέσει ΑΥΤΟΣ το τελικό μέρος της ληστείας των αποταμιεύσεων μας, μέσω κάποιου απίθανου φόρου. Οπότε δεν μπορώ παρα να σας προτείνω μόνο το "σώστε την περιουσία σας με κάθε τρόπο".

@makper, επί προσωπικού:

Η απώλεια σοβαρότητας δεν βγαίνει από ένα πράμα, μια στιγμή, ένα περιστατικό. Εδώ μέσα αν αθροίσεις τα ποστ και των δυο μας φτάνουμε τις 4.000, και διαβάζοντας (ο καθένας μας) τα ποστ του άλλου βγάζει ένα "γενικό" συμπέρασμα για το ποιος είναι ο συνομιλητής του απέναντι.
Το ίδιο βέβαια ισχύει για όλους, αλλά άλλο είναι κάποιος που έχει 150 ποστ και μέσα σε 3 μήνες τα κάνει 300 (η 100% αύξηση επιτρέπει κάποια περιθώρια "αναθεώρησης" εντυπώσεων) αλλά στα 2.400 δικά μου και στα 1.600 δικά σου, με τι στοιχεία θα ανασκευαστούν οι εντυπώσεις? Ό,τι και να πω εγώ τώρα, ξέρεις (και ξέρουν όλοι) ποιος είμαι. Το ίδιο ισχυει και για σένα.
Θέλω να πω μ' αυτά πως παρ' ότι τελευταία δείχνεις δείχματα πως παίρνεις κανονικά τα χάπια σου, πρέπει αυτό να κρατήσει πολύ καιρό ακόμα για να πεισθώ πως το (όποιο) πρόβλημα σου έχει ξεπεραστεί. Διατηρώ μια επιφύλαξη πως ανά πάσα στιγμή το φαινόμενο θα ξαναπαρουσιαστεί.
Αυτό που έγραψα ("του μακπερ συμπεριλαμβανομένου") παρ' ότι υποννοεί ότι δεν σε συμπεριλαμβάνει στους "σοβαρούς ανθρώπους", σε τοποθετεί (για το συγκεκριμένο θέμα) σε αυτούς που θα κάνουν τη σωστή εκτίμηση: Η αξιοπιστία του ελληνικού κράτους είναι περίπου ίση με 0, αν όχι κάτω από το 0.

Το ξέρω πως δε σ' ενδιαφέρει η άποψη μου για το θέμα της σοβαρότητας σου. (Και καλά κάνεις: αυτή είναι η καλύτερη μέθοδος αυτοάμυνας που διαθέτει ο άνθρωπος).
Και με χαροποιεί το γεγονός πως έχεις την αντίληψη να καταλάβεις πως η ασυμφωνία μας (σε ποια θέματα αλήθεια?) είναι το αντιπροσωπευτικό δείγμα από τις αιτίες για τις οποίες η χώρα είναι αυτό που είναι.

Για τα υπόλοιπα που γράφεις στο ανωτέρω τελευταίο ποστ σου περίπου συμφωνώ.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 15 Ιουλ 2014 12:21 #17

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
-Ό,τι και να πω εγώ τώρα, ξέρεις (και ξέρουν όλοι) ποιος είμαι. Το ίδιο ισχυει και για σένα.

Ποιοι είναι "αυτοί που ξέρουν"; Οι νεοφιλελεύθεροι "φίλοι" σου οι παπαγάλοι, που κουβαλήθηκαν από το Capital.gr (βλ maria) λίγο πριν τις πρόσφατες εκλογές; Αυτοί που σου έβαζαν τα "+" με το κιλό κάθε μέρα, οι οποίοι btw μειώθηκαν δραματικά από τότε που βγήκαν όλα στην φόρα, ή αυτοί που μου έριχναν εμένα "-" με το κιλό; Οι χρήστες που δεν λένε τίποτα απολύτως (βλ. Βαγγέλης, batistas, el malak, trader 13 κτλ) παρά μόνο την πέφτουν κατά περίεργο τρόπο μόνο σε όσους διαφωνούν με αυτά που υποστηρίζεις εσύ και ένας άλλος συγκεκριμένος χρήστης; Και οι kratistos, waverunner, euro., έχουν υποστεί τέτοιες επιθέσεις.

Όπως σου έχω τονίσει το παιχνίδι της ηλεκτρονικής σπέκουλας δεν το κατέχετε καλά και σας έχουν πάρει χαμπάρι όλοι, κι όταν λέω όλοι εννοώ οι πραγματικοί αναγνώστες και όχι οι μούφες. Αλλά παρόλα αυτά βλέπω οτι εσύ δεν πτοείσαι και συνεχίζεις να σχολιάζεις σαν να βρισκόμαστε στην σελίδα σου. Δεν υπαινίσσομαι τίποτα πέρα από αυτό, παρότι έχω σοβαρές ενδείξεις ότι έχεις κάποια σχέση με την σελίδα πέραν του απλού χρήστη, αλλά συνεχώς συμπεριφέρεσαι σαν να βρισκόμαστε στην σελίδα σου, εσύ και ο άλλος χρήστης, ο οποίος btw διατηρεί απόψεις 50% διαφορετικές από εσένα.

Αν τώρα εσύ παίρνεις τα χάπια σου ή τα παραμελείς και έτσι κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια δεν έχει καμία σημασία, όπως σου έχω εξηγήσει και παλιά αυτοεπιβεβαίωση απο εικονικές περσόνες του ίντερνετ θα αναζητούσαν μόνο οι ανόητοι, οπότε αν το κάνεις, θα σου έλεγα να ασχοληθείς και λίγο με την πνευματική σου εξέλιξη, μιας και στην οικονομική, όπως ισχυρίζεσαι, λες οτι τα έχεις πάει καλά. Εγω πάντως βλέπω σοβαρά θέματα. Κάπως έτσι το βλέπω και στο γράφω όσο πιο φιλικά μπορώ να το κάνω. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω την προσφιλή σου ορολογία, κάτι σαν "πάλι λες μπούρδες".
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 15 Ιουλ 2014 20:40 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εμπιστοσυνη στο ελληνικο τραπεζικο συστημα 15 Ιουλ 2014 22:14 #18

  • takis600
  • Το Άβαταρ του/της takis600
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 321
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 49
  • Κάρμα: 3
makper έγραψε:
-Ό,τι και να πω εγώ τώρα, ξέρεις (και ξέρουν όλοι) ποιος είμαι. Το ίδιο ισχυει και για σένα.

Ποιοι είναι "αυτοί που ξέρουν"; Οι νεοφιλελεύθεροι "φίλοι" σου οι παπαγάλοι, που κουβαλήθηκαν από το Capital.gr (βλ maria) λίγο πριν τις πρόσφατες εκλογές; Αυτοί που σου έβαζαν τα "+" με το κιλό κάθε μέρα, οι οποίοι btw μειώθηκαν δραματικά από τότε που βγήκαν όλα στην φόρα, ή αυτοί που μου έριχναν εμένα "-" με το κιλό; Οι χρήστες που δεν λένε τίποτα απολύτως (βλ. Βαγγέλης, batistas, el malak, trader 13 κτλ) παρά μόνο την πέφτουν κατά περίεργο τρόπο μόνο σε όσους διαφωνούν με αυτά που υποστηρίζεις εσύ και ένας άλλος συγκεκριμένος χρήστης; Και οι kratistos, waverunner, euro., έχουν υποστεί τέτοιες επιθέσεις.

Όπως σου έχω τονίσει το παιχνίδι της ηλεκτρονικής σπέκουλας δεν το κατέχετε καλά και σας έχουν πάρει χαμπάρι όλοι, κι όταν λέω όλοι εννοώ οι πραγματικοί αναγνώστες και όχι οι μούφες. Αλλά παρόλα αυτά βλέπω οτι εσύ δεν πτοείσαι και συνεχίζεις να σχολιάζεις σαν να βρισκόμαστε στην σελίδα σου. Δεν υπαινίσσομαι τίποτα πέρα από αυτό, παρότι έχω σοβαρές ενδείξεις ότι έχεις κάποια σχέση με την σελίδα πέραν του απλού χρήστη, αλλά συνεχώς συμπεριφέρεσαι σαν να βρισκόμαστε στην σελίδα σου, εσύ και ο άλλος χρήστης, ο οποίος btw διατηρεί απόψεις 50% διαφορετικές από εσένα.

Αν τώρα εσύ παίρνεις τα χάπια σου ή τα παραμελείς και έτσι κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια δεν έχει καμία σημασία, όπως σου έχω εξηγήσει και παλιά αυτοεπιβεβαίωση απο εικονικές περσόνες του ίντερνετ θα αναζητούσαν μόνο οι ανόητοι, οπότε αν το κάνεις, θα σου έλεγα να ασχοληθείς και λίγο με την πνευματική σου εξέλιξη, μιας και στην οικονομική, όπως ισχυρίζεσαι, λες οτι τα έχεις πάει καλά. Εγω πάντως βλέπω σοβαρά θέματα. Κάπως έτσι το βλέπω και στο γράφω όσο πιο φιλικά μπορώ να το κάνω. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω την προσφιλή σου ορολογία, κάτι σαν "πάλι λες μπούρδες".

Πάντα σε υποστήριζα αν θυμάσαι και δίνω μεγάλη σημασία σε όσα γράφεις.
Δεν είμαι και κανένας οικονομολόγος, αλλά πάντα προσπαθώ να ενημερώνομαι όσο πιο σωστά μπορώ.
Τελευταία διόρθωση: 15 Ιουλ 2014 22:15 από takis600.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": makper
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα