Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.....

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 14:33 #118

  • koslyr
  • Το Άβαταρ του/της koslyr
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 40
  • Κάρμα: 0 (1)
antonios έγραψε:
Αν έχεις 70.000 στην άλφα και 70.000 στην εμπορική είσαι καλυμενος;μήπως θεωρείται ότι έχεις 140.000;
Κατοπιν της συγχώνευσης πρέπει να το ρωτησεις στην ίδια την Τράπεζα. Στην θέση σου θα έβαζα οποσδήποτε συνδιακούχο και στους δυο λογαριασμούς, ώστε σε πρώτη φάση να εχεις μια ασφάλεια...
Λογικα σε λίγους μηνες πάντως θα είναι μια Τράπεζα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 15:06 #119

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)



Κάτσετε να σας πω κι εγώ για κάτι κηφήνες που ξέρω. Μάλλον σφήκες θα τους χαρακτήριζα, σαν αυτή της παραπάνω φωτό. Είναι μια παρέα από αληταράδες, οικονομικοί δημοσιογράφοι λέγονται -του κ... τα 9μερα να προσθέσω εγώ- που διαχειρίζονται κάτι σκουπιδοσελίδες σαν το Capital.gr. Αυτοί ζούνε αποκλειστικά από επιδοτήσεις από κάτι ΟΠΑΠ και άλλα καθεστωτικά μαγαζιά και έχουν σαν αποκλειστική απασχόληση την ατελείωτη σπέκουλα σε βάρος των αφελών που τους διαβάζουν. Γιατί με τα διάφορα σκουπίδια που γράφουν καθημερινά στις σελίδες τους, όποιος αφελής κάτσει και τα πιστέψει αυτά και κινηθεί ανάλογα στο ΧΑΑ (βλ. "Πατριώτες μας πήραν τα χαρτιά Νο Χ, Copyright by Mauridis) θα χρεοκοπήσει πάραυτα.
Αυτό τα μέρη αποτέλεσαν και φυτώριο για κάτι λαμόγια στιλ Τζήμερου, όπου μάζεψαν πάσης φύσης κομπλεξικούς Ελληναράδες, κατσικολέφτες και φοροφυγάδες και δημιούργησαν κάτι εκτρώματα σαν το "Δημιουργία Ξανά".
Πασιφανώς διάφοροι, αυτόκλητοι ή και έμμισθοι προπαγανδιστές τους, έχουν ξαμοληθεί για προβοκάτσια σε διάφορες οικονομικές σελίδες όπως αυτή -σιγά να μην γλίτωνε- και προπαγανδίζουν την αρπαγή των φιλέτων του δημοσίου υπέρ της νέας γενιάς των κρατικοδίαιτων που δημιουργούνται, αυτών που θέλουν να κλέψουν τα φιλέτα από τον κρατικό κορβανά σε ένα βράδυ και θα τους πληρώνουν οι φορολογούμενοι για υπηρεσίες Β διαλογής που υποτίθεται θα προσφέρουν.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιουν 2013 15:15 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 15:12 #120

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • Το Άβαταρ του/της ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 454
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 118
  • Κάρμα: 9 (1)
Eμένα με νοιάζει να μάθω ένα πράγμα...ποιανού τα άπλυτα πληρώνω τώρα με τη βαριά φορολογία και γιατί πληρώνω, αφού δεν έχω πάρει ούτε σεντ κατά το πάρτι "μαζί τα φάγαμε" κατά την περίοδο της φούσκας....και της ΠΑΣΟΚ-ΝΔ-ΑΡΙΣΤΕΡΟΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΟΣΥΜΜΟΡΙΑΣ...
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιουν 2013 15:17 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 15:16 #121

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Εξήγησε μου περιληπτικά Δημήτρης με τι ασχολείσαι και θα σου πω πόσα σεντς πήρες και από που.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 15:18 #122

  • Gas
  • Το Άβαταρ του/της Gas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Senior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 63
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 12
  • Κάρμα: 1
Από προχθές στην Πειραιώς e-bankink βλέπω και όλους τους λογαριασμούς των γονιών μου στην αγροτική που είμαι συνδικαιούχος με το ίδιο παλιό IBAN και αιτιολογία "εκ μεταφοράς". Συνεπώς έχει μείνει μόνο μία τράπεζα με το ΑΦΜ της Πειραιώς.
Μάλλον το ίδιο συμβαίνει και στις τράπεζες που αναφέρεις.
Δες όμως το θέμα των συνδικαιούχων που μοιράζει τα ποσά στους δικαιούχους οπότε με 2ο δικαιούχο πέφτεις στα 70.000 έκαστος...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 15:18 #123

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • Το Άβαταρ του/της ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 454
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 118
  • Κάρμα: 9 (1)
@makper, Στον ιδιωτικό τομέα, επιχείρηση, καμιά συνεργασία με το δημόσιο...και που είσαι, δεν φοροδιαφεύγω και έχω ένα πόθεν έσχες...άριστο...

Σου απαντώ από ευγένεια και για το διάλογο....γιατί η προσπάθεια σου είναι άκυρη από χέρι...

Εύχομαι τώρα να είχα διαχειριστεί διαφορετικά τη ζωή μου και στη συγκεκριμένη και μόνο συγκυρία να ήμουν μόνιμος δημόσιος υπάλληλος και να χρωστούσα τα μαλλιά της κεφαλής μου...γιατί αποδεδειγμένα αυτή η περίοδος είναι περίοδος ιδανική για τους μπατακτσήδες...
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιουν 2013 15:25 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 16:43 #124

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:

Σου απαντώ από ευγένεια και για το διάλογο....γιατί η προσπάθεια σου είναι άκυρη από χέρι...

Ελα ρε μπαγάσα. Ακόμα δεν πρόλαβα να γράψω τίποτα και είναι άκυρη και από χέρι; Πω πω δικέ μου αυτοπεποίθηση... Πως τα καταφέρνεις ντε, πες μου και εμένα;

Δεν μου λες ρε Δημήτρης, μισθό παίρνεις; Σε πληρώνουν τέλος πάντων εκεί που εργάζεσαι ή είσαι εθελοντής; Φαντάζομαι πως ναι. Πόσα είναι; Ασε, μην μου πεις δεν θέλω να μάθω. Να ξέρεις πάντως πως αν δεν ήταν οι αγώνες αυτών των ανθρώπων που τώρα έρχεσαι να θάψεις και να απαξιώσεις γιατί ετσι σε βολεύει, θα έπαιρνες ένα κομμάτι ψωμί και πολλά σου βάζω, ας πούμε περίπου τα μισά από αυτά που παίρνεις στο χέρι σήμερα, ακόμα και τώρα που υποτίθεται σε φορολογεί άγρια το σοβιέτ.

Κάτσε και σκέψου τα όλα αυτά, βάλε λίγο στην άκρη το γνωστό παρτάκικο φιλοτομαριστικό στυλάκι που έχετε φορέσει μερικοί εδω μέσα, σταμάτα και να ερμηνεύεις τα πάντα μέσα από στεροεότυπα, πχ οι Δ.Υ που δεν απολύθηκαν και χρωστάνε σε στεγαστικά δάνεια, γιαυτό και υποστηρίζουν τον Σύριζα για να μην τους διώξουν αλλά και να τους χαρίσουν τα δάνεια και θα δεις ότι τα πράγματα δεν είναι έτσι.

Ρίξε μια μάτια στην Γερμανία να δεις πως οι μισθοί είναι καθηλωμένοι εδώ και 15 χρόνια, αυτά θα κάνουν και εδώ, με την διαφορά ότι εκεί υπάρχει κράτος, δηλαδή δημόσιες κοινωνικές υπηρεσίες και ο κόσμος αντέχει. Εδώ που θέλουν να τα καταργήσουν όλα, για να βγει να τους σώσει ο δήθεν "αξιοκρατικός" ιδιωτικός τομέας, οι Ελληνες κατσαπλιάδες να συμπληρώσω εγώ, να δω πως θα την βγάζουν όχι οι Δ.Υ άλλα μερικοί σαν και του λόγου σου. Μάλλον προσδοκάς κάποια αύξηση μισθού μέσα απ όλα αυτά, ίσως μέσω κάποιας αύξησης του τζίρου εκεί που δουλεύεις. Κάπως έτσι δεν είναι;

Θα σου ευχηθώ λοιπόν καλή τύχη. Να ξέρεις όμως ότι εγώ, προσωπικά ντε, ακόμα και από εδω μέσα δεν θα τα παρατήσω. Συνεχίστε να γράφετε αυτά που νομίζετε και θα σας απαντάω ανάλογα.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιουν 2013 16:44 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 18:15 #125

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
θα σας απαντάω ανάλογα.
Μπα....
Δεν απαντάς σε όλα.
Σε μερικά βγάζεις τη βούβα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΟΥΡΕΜΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ..... 29 Ιουν 2013 19:18 #126

  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • Το Άβαταρ του/της ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 454
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 118
  • Κάρμα: 9 (1)
:laugh:

makper, ο τρόπος απάντησης σου, ο αγενής, δήθεν επαναστατικός, και επιθετικός μου θύμισε ΚΝίτη της δεκαετίας του 80-90...να είσαι καλά με έκανες και γέλασα με το παρακμιακό του πράγματος... :lol: :lol: :lol:
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιουν 2013 19:19 από ΔΗΜΗΤΡΗΣ (magna).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα