Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 13:11 #1

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Επειδή από ώρα σε ώρα, το συγκεκριμένο θέμα κινδυνεύει να χαρακτηριστεί ως obsolete και προκειμένου να ενισχύσουμε ακόμα περισσότερο την διαπραγματευτική θέση της λαοπρόβλητης ελληνικής κυβέρνησης αλλά και να αντισταθούμε στην μαύρη, φασιστική, γερμανοτσολιάδικη, προπαγάνδα όλων των κατοχικών ιδιωτικών ΜΜΕ (με εξαίρεση ίσως το κανάλι που φιλοξενεί τον αγωνιστή Στέφανο Χίο αλλά και την νεοσυσταθείσα ΕΡΤ), σας καλώ όλους να καταγράψουμε, πριν προλάβει ο ιστορικός του μέλλοντος, όλα τα ευεργετικά που μας προέκυψαν μετά και την τυπική κατάργηση των μνημονίων-προγραμμάτων-συμφωνιών στις 30 του ΙούνΗ.
Καλώ τους πάντες να συνεισφέρουν σε αυτήν την προσπάθεια που όμοιά της (που λέει ο λόγος) μόνο από την Ζωή Κωνσταντοπούλου θα μπορούσε να έχει προκύψει. Σας καλώ να συνεισφέρετε ασχέτως αν ψηφίσατε ΝΑΙ, ΟΧΙ ή 2xΟΧΙ,
Επειδή δεν επιθυμώ να μονοπωλήσω την συζήτηση, αλλά απλά να δώσω τροφή για σκέψη και προβληματισμό, θα συνεισφέρω με αυτά που πρώτα μου έρχονται στο μειωμένης λειτουργικότητας υποταγμένο μυαλό μου:

1) Δωρεάν δημόσια μέσα μαζικής μεταφοράς.
2) Καμία οφειλή δεν καθίσταται ληξιπρόθεσμη.
3) Η ανάληψη μετρητών από τα ΑΤΜ δεν εγείρει πλέον κανέναν κίνδυνο επίθεσης με στόχο την αρπαγή του προιόντος της ανάληψης λόγω:
α) του ευτελούς της αξίας του ποσού και
β) της παρουσίας δεκάδων ή και περισσοτέρων άλλων συμπολιτών και οργάνων της τάξης, κατάσταση η οποία αποθαρρύνει
τους επίδοξους άρπαγες.
Bottom Line: η απαράδεκτη εκείνη εικόνα ενός και μόνο πελάτη στο ΑΤΜ (να κοιτάζει τρομαγμένος δεξιά/αριστερά) με την
δυνατότητα ανάληψης (άκουσον, άκουσον) απροσδιόριστου ποσού και οι κίνδυνοι που την συνόδευαν ανήκουν οριστικά στο
φαύλο παρελθόν.
4) Δεν υπάρχουν ουρές στα γκισέ της συντριπτικής πλειονότητας των καταστημάτων των τραπεζών. Για την ακρίβεια απουσιάζουν
και οι υπάλληλοι. Ο καπιταλισμός σέρνεται στα τέσσερα...
5) Μείωση των δαπανών για την επιδότηση των ΚΑΠΗ από τους δήμους και σταδιακή κατάργησή τους μέχρι το 2016, καθώς
για όλους τους συμπολίτες μας (της τρίτης ηλικίας) οι 24 ώρες της ημέρας επαρκούν στοιχειωδώς για τις καθημερινές
αναλήψεις από τα γκισέ και τα ΑΤΜ των τραπεζών, άντε και για μεσημεριανό/βραδυνό (σύντομα), μια αφόδευση (σύντομη) και
έναν σύντομο ύπνο (αγγληστί, nap).
Σύμφωνα με καλά επιβεβαιωμένες πληροφορίες η κα Ζ. Κωνσταντοπούλου έχει εκφράσει την έντονη δυσαρέσκειά της για τον
στραγγαλισμό τον οποίο προκαλεί ακόμα ένας περιορισμός-μέσο πίεσης (24 ώρες/ανα ημέρα) στον ελληνικό λαό.
6) Μειωμένη ρευστότητα = λιγότερα φάρμακα, άρα λιγότερο ανθεκτικά μικρόβια και ως γνωστόν "γενικώς τα φάρμακα
δεν κάνουν καλό, έχετε διαβάσει τις οδηγίες;;;;".
7) Μειωμένη ρευστότητα = λιγότερη κατανάλωση τροφίμων. Οι αρχαίοι ημών πρόγονοι ήταν λιτοδίαιτοι, έπαθαν
τίποτα;;;; Και όπως λέει και ο σύντροφος Φίλης, "πόσα μακαρόνια να φάει επιτέλους αυτός ο ελληνικός λαός;;;".

Ειλικρινά θα μπορούσα να παραθέσω εκατοντάδες άλλα παρόμοιας εμβέλειας ευεργετήματα τα οποία προέκυψαν μετά την λήξη των μνημονίων-προγραμμάτων-συμφωνιών στις 30 του ΙούνΗ και τα οποία επιμελώς αποκρύπτουν τα κατοχικά ΜΜΕ, αλλά όπως είπα δεν θέλω να μονοπωλήσω.
Αναμένω την συμμετοχή σας,
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 07 Ιουλ 2015 13:16 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Στερνημου Γνώση (Στερνημου Γνωση)

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 13:57 #2

Άπειρα είναι τα καλά από την κατάργηση των μνημονίων για τον λαό μας, μερικά ήδη έχουν φανεί (πολλά από αυτά τα περιέγραψες πολύ γλαφυρά Batista και σε συγχαίρω για αυτό) τα περισσότερα όμως θα τα δούμε στην πορεία που θα ακολουθήσει. Θα αρκεστώ μόνο σε ένα το οποίο για μένα είναι πολύ σημαντικό για την ψυχική μου υγεία. Επιτέλους θα σταματήσει να ακούγετε σε πορείες εργαζομένων (ΑΔΕΔΥ,ΓΣΕΕ κλπ) το σύνθημα: «εεεε οοοο πάρτε τη Μνημόνιο και φύγετε από δω!!!», το οποίο όποτε το άκουγα τα τελευταία 5 χρόνια μου ερχόταν να πυροβολήσω με ριπές όπλου (ευτυχώς και για μένα και για αυτούς δεν έχω όπλο αλλά και αν είχα δεν θα είχα τα κότσια να το κάνω) όσους το φωνάζαν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": batista

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 16:56 #3

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
batista έγραψε:
Αναμένω την συμμετοχή σας,
Από τις ειδήσεις:
"Συνελήφθη 77χρονη (σε κάποιο νησί) γιατί προσπάθησε να δωροδωκήσει με 15.000 ευρώ αστυνομικό ώστε αυτός να δεχτεί πλαστό πιστοποιητικό και να της εκδώσει νέα ταυτότητα, στην οποία θα εμφανιζόταν 10 χρόνια νεώτερη".

Προτάσεις:
Να θεσμοθετηθεί επίσημα η μείωση ηλικίας στα επίσημα έγγραφα. Και να τιμολογηθεί αυτή υπέρ δημοσίου, π.χ. €1.000 ανά έτος μείωσης.
Ωφέλη:
Θα αυξηθούν τα δημόσια έσοδα.
Θα υπάρξουν σημαντικά οφέλη από τις αναδιατάξεις του ασφαλιστικού/συνταξιοδοτικού συστήματος.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 17:14 #4

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
soto51 έγραψε:
batista έγραψε:
Αναμένω την συμμετοχή σας,
Από τις ειδήσεις:
"Συνελήφθη 77χρονη (σε κάποιο νησί) γιατί προσπάθησε να δωροδωκήσει με 15.000 ευρώ αστυνομικό ώστε αυτός να δεχτεί πλαστό πιστοποιητικό και να της εκδώσει νέα ταυτότητα, στην οποία θα εμφανιζόταν 10 χρόνια νεότερη".

Σε πιάνω ολίγον έως πολύ εκτός θέματος. Αυτό θα μπορούσε κάλλιστα να έχει συμβεί και προ κατάργησης του ανάλγητου μνημονίου-προγράμματος-συμφωνίας, δηλαδή πριν την 30η του ΙούνΗ. Σε επαναφέρω στην τάξη και σε παρακαλώ να αναφερθείς αποκλειστικά και μόνο σε ευεργετήματα που προέκυψαν μετά την κατάργηση του ανάλγητου μνημονίου-προγράμματος-συμφωνίας και σε άμεση σχέση με την κατάργηση αυτή.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 07 Ιουλ 2015 17:24 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 18:04 #5

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
batista έγραψε:
Σε πιάνω ολίγον έως πολύ εκτός θέματος. Αυτό θα μπορούσε κάλλιστα να έχει συμβεί και προ κατάργησης του ανάλγητου μνημονίου-προγράμματος-συμφωνίας, δηλαδή πριν την 30η του ΙούνΗ. Σε επαναφέρω στην τάξη και σε παρακαλώ να αναφερθείς αποκλειστικά και μόνο σε ευεργετήματα που προέκυψαν μετά την κατάργηση του ανάλγητου μνημονίου-προγράμματος-συμφωνίας και σε άμεση σχέση με την κατάργηση αυτή.
1) Αναγνωρίζω το "εκτός θέματος" (με τη στενή έννοια) και θα το επεσήμαινα στο προηγούμενο ποστ από μόνος μου, αλλά θεώρησα δεδομένη την ανοχή σου. Mea culpa, υπό αυτό το πρίσμα, αλλά επίτρεψε μου να δικαιολογηθώ και να ζητήσω την ανοχή σου:
2) Τα μνημόνια σχετίζονται με τη μείωση των δημοσίων εσόδων, επομένως κάθε αναφορά στην αύξηση τους μπορεί να θεωρηθεί σχετική.
3) Ευεργέτημα δεν υπήρξε από την ενέργεια της 77ετούς κυρίας, αλλά θα μπορούσε να υπάρξει, αν η πρόταση μου γινόταν δεκτή και καθιερωνόταν με ΠΝΠ.
4) Και τα οφέλη στο ασφαλιστικό θα είναι σημαντικά από την πρόταση μου.
5) Το περιστατικό με το πουρί και το μπάτσο στο νησί (προφανώς το πουρί είχε βάλει στο μάτι κάποιον <77 και ήθελε να του "αποδείξει" ότι είναι μικρότερη απ' αυτόν) συνέβη ΜΕΤΑ την κατάργηση των μνημονίων. Επομένως, χρονικά, είμαι εντός.
6) Αν επιμένεις στην στενή ερμηνεία που δίνεις στον τίτλο του θέματος να σβήσω τα ποστ μου, αλλά το νήμα σου θα μαραζώσει.

Σε έπεισα να με ανεχτείς, ή να πάω να πνιγώ?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 18:39 #6

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
soto51 έγραψε:
batista έγραψε:
Σε πιάνω ολίγον έως πολύ εκτός θέματος. Αυτό θα μπορούσε κάλλιστα να έχει συμβεί και προ κατάργησης του ανάλγητου μνημονίου-προγράμματος-συμφωνίας, δηλαδή πριν την 30η του ΙούνΗ. Σε επαναφέρω στην τάξη και σε παρακαλώ να αναφερθείς αποκλειστικά και μόνο σε ευεργετήματα που προέκυψαν μετά την κατάργηση του ανάλγητου μνημονίου-προγράμματος-συμφωνίας και σε άμεση σχέση με την κατάργηση αυτή.
1) Αναγνωρίζω το "εκτός θέματος" (με τη στενή έννοια) και θα το επεσήμαινα στο προηγούμενο ποστ από μόνος μου, αλλά θεώρησα δεδομένη την ανοχή σου. Mea culpa, υπό αυτό το πρίσμα, αλλά επίτρεψε μου να δικαιολογηθώ και να ζητήσω την ανοχή σου:
2) Τα μνημόνια σχετίζονται με τη μείωση των δημοσίων εσόδων, επομένως κάθε αναφορά στην αύξηση τους μπορεί να θεωρηθεί σχετική.
3) Ευεργέτημα δεν υπήρξε από την ενέργεια της 77ετούς κυρίας, αλλά θα μπορούσε να υπάρξει, αν η πρόταση μου γινόταν δεκτή και καθιερωνόταν με ΠΝΠ.
4) Και τα οφέλη στο ασφαλιστικό θα είναι σημαντικά από την πρόταση μου.
5) Το περιστατικό με το πουρί και το μπάτσο στο νησί (προφανώς το πουρί είχε βάλει στο μάτι κάποιον <77 και ήθελε να του "αποδείξει" ότι είναι μικρότερη απ' αυτόν) συνέβη ΜΕΤΑ την κατάργηση των μνημονίων. Επομένως, χρονικά, είμαι εντός.
6) Αν επιμένεις στην στενή ερμηνεία που δίνεις στον τίτλο του θέματος να σβήσω τα ποστ μου, αλλά το νήμα σου θα μαραζώσει.

Σε έπεισα να με ανεχτείς, ή να πάω να πνιγώ?


Κοίτα να σου πω. Αναμένω μεγαλύτερη συμμετοχή αργότερα, αλλά επειδή δεν το δένω κιόλας, μείνε στην παρέα μας φαντάρε...και βλέπουμε...
Το πολύ πολύ να συνεχίσω να το ανανεώνω μόνος μου... Έχω πολλά ακόμα ευεργετήματα στο μυαλό μου...
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 18:51 #7

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
Ένα άλλο καλό θέμα που προέκυψε με τον κλείσιμο των τραπεζών είναι η αυξημένη κοινωνικότητα του δείχνουμε..
Πλέον, μιλάμε στον διπλανό μας κ τον ρωτάμε για φλέγοντα θέματα, όπως "βγαζει εικοσάρικα το ρημάδι";
Ή, "τι είπε ο Ντράγκι πριν λίγη ώρα";
"Γιατί ξεροβήχει ο Γερούν";
Τι άκουσε κ στραβοκοίταξε ο Σόϊμπλε";
"Δουλευει αυτο το ΑΤΜ";

Άλλο καλό, είναι η αποταμίευση που κάνουμε..
Πλέον, δεν ξοδεύουμε τα λεφτά μας ασύστολα..υπάρχει κάτι που μας κρατάει..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soto51

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 22:10 #8

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Ένα άλλο καλό θέμα που προέκυψε με τον κλείσιμο των τραπεζών είναι η αυξημένη κοινωνικότητα του δείχνουμε..
Πλέον, μιλάμε στον διπλανό μας κ τον ρωτάμε για φλέγοντα θέματα, όπως "βγαζει εικοσάρικα το ρημάδι";
Ή, "τι είπε ο Ντράγκι πριν λίγη ώρα";
"Γιατί ξεροβήχει ο Γερούν";
Τι άκουσε κ στραβοκοίταξε ο Σόϊμπλε";
"Δουλευει αυτο το ΑΤΜ";

Άλλο καλό, είναι η αποταμίευση που κάνουμε..
Πλέον, δεν ξοδεύουμε τα λεφτά μας ασύστολα..υπάρχει κάτι που μας κρατάει..

Έτσι μπράβο Παναγιώτη, αλλά είμαι σίγουρος ότι μπορείς και καλύτερα και πιο πιπεράτα γιατί διακρίνω μια συστολή ... και έλλειψη ... οίστρου

Παράδειγμα:

Όπως έγραψε και μια από τις σοβαρές εφημερίδες σήμερα, "...Οι ουρές στα ΑΤΜ έδωσαν άλλοθι στους παράνομους εραστές..." και στο πεντάστηλο "...ΤΟΝ ΚΕΡΑΤΩΝΕ ΣΤΗΝ ... ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΑΤΜ"

Αν αυτό δεν αποτελεί μεταμνημονιακό ευεργέτημα, (όχι για τον κερατά, για τον άλλο), τι αποτελεί;;;
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΟΣΑ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) ΤΩΝ ΑΝΑΛΓΗΤΩΝ ΜΝΗΜΟΝΙΩΝ. 07 Ιουλ 2015 23:32 #9

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2976
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1366
  • Κάρμα: 146
batista έγραψε:

Έτσι μπράβο Παναγιώτη, αλλά είμαι σίγουρος ότι μπορείς και καλύτερα και πιο πιπεράτα γιατί διακρίνω μια συστολή ... και έλλειψη ... οίστρου

Παράδειγμα:

Όπως έγραψε και μια από τις σοβαρές εφημερίδες σήμερα, "...Οι ουρές στα ΑΤΜ έδωσαν άλλοθι στους παράνομους εραστές..." και στο πεντάστηλο "...ΤΟΝ ΚΕΡΑΤΩΝΕ ΣΤΗΝ ... ΟΥΡΑ ΤΟΥ ΑΤΜ"

Αν αυτό δεν αποτελεί μεταμνημονιακό ευεργέτημα, (όχι για τον κερατά, για τον άλλο), τι αποτελεί;;;


Έεεεεε....

Κάτσε, ρε...

Εξαρτάται απο την τράπεζα...

Απο την ώρα κ την ημέρα..

Εξαρτάται αν έχει λογαριασμούς σε μια ή πολλές τράπεζες..

Για παράδειγμα, αν η σύζυγος έχει έναν λογαριασμό στη eurobank κ βγει για χρήμα τα μεσάνυχτα, τότε ο κερατάς έπρεπε να υπολογίσει απουσία της συζύγου, ένα εικοσάλεπτο..

Αν όμως η σύζυγος έχει λογαριασμό στην Εθνική, κάνει ένα σαραντάλεπτο..

Τώρα, αν η σύζυγος έχει 4 λογαριασμούς, βγει έξω το πρωΐ, πετύχει κ ημερα που πληρώνονται οι συνταξιούχοι...

Τότε ο κερατάς οφείλει να δείξει κατανόηση κ να περιμένει την σύζυγο κατα το βραδάκι..

Στις τόσες ώρες που έχουν χρόνο ,το παράνομο ζεύγος, μπορεί να πάει κ ημερήσια ως το Μιλάνο... :P
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Τελευταία διόρθωση: 07 Ιουλ 2015 23:34 από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα