Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Θέματα οικονομικής επικαιρότητας

ΘΕΜΑ: FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 13 Ιουν 2015 16:40 #19

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
soto51 έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
Ο Τσίπρας βρίσκεται σε μια θέση-μπρός γκρεμός κ πίσω ρέμα.
Αν δηλώσει υποταγή κ υπογράψει τρίτο μνημόνιο, πιθανόν ν' αποχωρήσουν οι Λαφαζάνηδες κ κάποιοι ΑΝΕΛ, οπότε θα' χουμε πάλι εκλογές.
Αν δεν υποχωρήσει κ επέλθει κ επίσημα η πτώχευσις, τότε θα ξαναγίνουν εκλογές, με κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας που θα υπογράφει συμφωνίες υποταγής, όχι στα 4, που έλεγε ο Καμμένος, αλλά σε όλες τις πιθανές στάσεις..
Σε κάθε περίπτωση ο Τσίπ κ η υπόλοιποι απίθανοι τύποι που τον περιβάλλουν, θα εξαφανιστούν απο τη Βουλή, ίσως κ απο την Ελλάδα.
Να σου πω εγώ τι προβλέπω ότι θα γίνει.
Θα την υπογράψει τη συμφωνία.
Θα είναι ξεβράκωμα, θα είναι υποχώρηση από τις "γραμμές", αλλά το 1/3 της θα το κάνει γαργάρα, για το άλλο 1/3 της θα πει "Δυστυχώς, δεν γινόταν αλλιώς", και για το τρίτο 1/3 θα το παρουσδιάσει σαν νίκη της χώρας και δική του.
Θα φέρει τη συμφωνία στη Βουλή.
Θα του φύγουν 30-40, ΑΛΛΑ θα την ψηφίσουν ποτάμι και μερικοί από νδ και πασοκ. Ανελ, κκε, χα, δεν θα την ψηφίσουν αλλά η συμφωνία θα ψηφιστεί, και ίσως και με πάνω από 180.
Επομένως από πλευράς συμφωνίας θα είναι ΟΚ απέναντι στους ξένους.
Θα του δώσουν μερικά λεφτά (να σπρώξει λίγο καιρό).
Τίθεται όμως θέμα κυβέρνησης, γιατί αν από τους βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος μερικοί έχουν λακίσει από την κυβερνητική γραμμή (μέσα στους οποίους θα είναι και υπουργοί) αυτό είναι σημείο έλλειψης εμπιστοσύνης (της δεδηλωμένης όπως λέγεται), οπότε μάλλον θα ξαναπάμε σε εκλογές.
Στις εκλογές αυτές θα υπάρχει ένας "συντηρητικότερος" συριζα με επι κεφαλής τον τσίπρα, και οι υπόλοιποι είτε ως έχουν τώρα, είτε με ανακατατάξεις και ανασχηματισμούς μεταξύ τους. Δεν μπορώ να προβλέψω τι θα γίνουν οι τυχόν αναχωρούντες από τον τσίπρα.
Εσύ τι λες, ποιος θα τις πάρει αυτές τις εκλογές?
Εγώ λέω ο τσίπρας.
Ένας τσίπρας που θα έχει απαλλαχθεί από λαφαζάνηδες, ζωές, λαπαβίτσες κλπ και θα έχει μείνει με "σοβαρούς", και ο οποίος θα λέει: "Εσωσα τη χώρα, δώστε μου τώρα ξανά δύναμη να αρχίσουμε την ανασυγκρότηση και την ανάπτυξη. Τώρα κάνουμε νέα αρχή".
Θα έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας κάποιος άλλος, τύπου σαμαράς? Χλωμό.
Σε αυτή την εκδοχή εξαφανίζεται και ο καμμένος, που είναι ένα αγκάθι στην υπόθεση.
Η σύμφωνη γνώμη του πάκη στη διαδικασία είναι εξασφαλισμένη. Από κάπου τον κρατάει αυτόν - γι' αυτό και τον έβαλε άλλωστε.

Κράτα λοιπόν την πρόβλεψη μου, και περίμενε 1-2 μήνες. Θα δούμε αν θα βγω αληθινός.
Περισσότερο γι' αυτό την έγραψα (για να τεστάρω τις προφητικές μου ικανότητες), και όχι για να σου πάω κόντρα.


Στον καζαμία σου δεν προσδιορίζεται κάτι πολύ βασικό. Ποιο δηλαδή θα είναι το περιεχόμενο της συμφωνίας την οποία θα υπογράψει. Ακόμα λοιπόν και αν θεωρήσουμε (στην καλύτερη περίπτωση) ότι αυτό που θα υπογράψει θα είναι το τελευταίο που έχει προτείνει στους δανειστές, αυτόματα θα μπει στο club των προηγούμενων, αυτών δηλαδή που χώνουν βαθιά την χέρι στην τσέπη μας και μάλιστα (για πολλούς από εμάς) ακόμα βαθύτερα από τους προηγούμενους. Συμπέρασμα, το κομφετί του "σκισμένου" μνημονίου επανακολλάται και προστίθενται και μερικές ακόμα σελίδες. Αν όλα τα παραπάνω βοηθούν τον Τσίπρα να επανεκλεγεί; Πολύ αμφιβάλω. Μόνο με τους μπαταχτσήδες και μερικούς αργόσχολους ΔΥ εκλογές δεν κερδίζεις ειδικά από την στιγμή που θα έχεις χάσει και τις αριστερές συνιστώσες, τα γκρουπούσκουλα που λέει και ο Ψαριανός. Ποιο πιθανό βλέπω να την "φέρνει" πάλι η ΝΔ στον ΣΥΡΙΖΑ όπως την "έφερε" το 2009 στο ΠΑΣΟΚ. Του πέταξε την χειροβομβίδα στα χέρια, έσκασε στα μούτρα του και ... λάδι η ΝΔ.... ήρθε να φέρει "σταθερότητα", "ανάπτυξη" με την εφαρμογή "άλλων μιγμάτων πολιτικής". Και η πλάκα είναι ότι αυτό θα φαίνεται ως λυτρωτικό σενάριο και μονόδρομος. Εκεί μας κατάντησε η ηλίθια, τζάμπα και εκ του ασφαλούς, ουτοπία άνευ περιεχομένου των θεωρητικών καθηγητάδων του ΣΥΡΙΖΑ.
Μέτρον άριστον
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιουν 2015 16:45 από batista.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 13 Ιουν 2015 23:00 #20

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
TEV έγραψε:
soto51 έγραψε:
Να σου πω εγώ τι προβλέπω ότι θα γίνει.
Θα την υπογράψει τη συμφωνία.
Και κράτα, το ότι το ανωτέρω ποστ (#5) το έγραψα την 19 Μαίου και ώρα 04:12. Δηλαδή σχεδόν ένα μήνα πριν.

Soto,
πιστευεις οτι ετσι θα γινουν τα πραγματα `η εχει αλλαξει κατι;

Όχι TEV, δεν βλέπω τι έχει αλλάξει.

Εσύ βλέπεις να έχει αλλάξει κάτι?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 13 Ιουν 2015 23:38 #21

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
batista έγραψε:
Ποιο πιθανό βλέπω να την "φέρνει" πάλι η ΝΔ στον ΣΥΡΙΖΑ όπως την "έφερε" το 2009 στο ΠΑΣΟΚ.

Ευσεβείς πόθοι, batista.
Δεν ξηλώνεται έτσι εύκολα η πεποίθηση ότι ΑΥΤΟΙ (οι σαμαροβενιζέλοι) φταίνε για το 5ετές χάλι κα για το ότι "έφτασαν τα πράματα σε τέτοιο σημείο που αυτό το καλό παιδί, το άφθαρτο, το ειλικρινές, δεν μπορεί εύκολα να τα μπαλώσει".
Και μάλιστα οι παρατάξεις τους φταίνε και για τα προηγούμενα 40.
47 αν βάλουμε και τη δικτατορία μέσα. Μισός αιώνας.

Βεβαίως υπάρχει η σταθερή δεξιά βάση του πληθυσμού, αυτή που ποτέ δεν απομακρύνθηκε απ' την ΕΡΕ και τη ΝΔ, και την οποία εγώ την κόβω σε ένα 25-30% που ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ, αλλά μέσα σ' αυτήν πρέπει να ζήσουν όλοι: Και νδ, και λαος, και ΠολΑν., και Καμμένος, και χα, και όλοι όσοι κατά καιρούς αμφισβήτησαν τον (όποιο) ηγέτη της δεξιάς, και σήκωσαν δικό σους μπαϊράκι.
Εδώ έφτασε ο Κωστής Στεφανόπουλος να φτιάξει κόμμα (Δημοκρατική Ανανέωση αν θυμάμαι καλά λεγόταν) ΥΠΑΡΧΟΝΤΟΣ του εθνάρχη, εσύ τι λες τώρα, όλα αυτά τα φυντάνια που ξεπετάγονται μέσα στη νδ, θα κάτσουν να λούζονται το Σαμαρά επί πολύ?

Όπως είπα όμως αυτή η βάση είναι ένα 25-30-35% max, το υπόλοιπο 65-70% άνετα ΞΑΝΑδίνει νίκη στο συριζα, ΑΝ ΟΜΩΣ οι εκλογές γίνουν σύντομα. Εντός του 2015 εννοώ. Βία αρχές 16.
Και οι του συριζα το ξέρουν αυτό, και γι' αυτό δεν θ' αφήσουν πολύ καιρό να περάσει. Στην οργάνωση των κομματικών και τη χειραγώγηση της κοινής γνώμης είναι μανούλες. Από τα δημοτικά τρωγόντουσαν με τις εκλογές στα σχολεία τους, τα ξέρεις.

Συν, το ότι (αποδεικνύεται) πως είναι και μανούλες στον χειρισμό της επικοινωνίας. Αυτή η υπόθεση με τις καθαρίστριες ωφέλησε εκλογικά το συριζα σε απίστευτο βαθμό. Κι ας μην είχε καμία ουσιαστική (λόγω αριθμού τους) ή δημοσιονομική αξία ή κόστος.

Μην βαυκαλίζεσαι λοιπόν με υποθέσεις τύπου "θα την φέρει η νδ στον συριζα", θυμήσου το 1985 (που θα "την έφερνε" ο εθνάρχης στον ΑΓΠ), ή και το 1989, που "την έφερε" ο Μητσοτάκης στο πασοκ, που κατέληξε το 1993 η νδ: Σε ακόμα 8 χρόνια πασοκ, και μάλιστα μετά από μια περίοδο με έναν Αντρέα άρρωστο, κατηγορούμενο για σκάνδαλα, διαζευγμένο, με το νιμού της Μιμής να κρέμεται στα περίπτερα έγχρωμο. Το Σεπτέμβριο του 1996 το πασοκ πήρε 47%.

Θα δούμε πολλά ακόμα, batista.

Βασικά (λέω εγώ - για μένα - δεν ξέρω πόσων χρονών είσαι εσύ) ότι δεν θα δω ποτέ τη χώρα μου να γίνεται "κανονική". Δεν θα προλάβω.
Οπότε ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε, κι ό,τι αρπάξει ο κώλος μας. Μόνο έτσι προχωράει η ζωή.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 14 Ιουν 2015 01:31 #22

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 330
  • Κάρμα: 41
soto51 έγραψε:
TEV έγραψε:
soto51 έγραψε:
Να σου πω εγώ τι προβλέπω ότι θα γίνει.
Θα την υπογράψει τη συμφωνία.
Και κράτα, το ότι το ανωτέρω ποστ (#5) το έγραψα την 19 Μαίου και ώρα 04:12. Δηλαδή σχεδόν ένα μήνα πριν.

Soto,
πιστευεις οτι ετσι θα γινουν τα πραγματα `η εχει αλλαξει κατι;

Όχι TEV, δεν βλέπω τι έχει αλλάξει.

Εσύ βλέπεις να έχει αλλάξει κάτι?

Εγώ βλέπω να αλλάζουν (προς τα πάνω) τα έξοδα του κρατικού προϋπολογισμού. Καθαρίστριες, ΕΡΤ κλπ. Κι ο ΦΠΑ από το 18-19, που έλεγαν αρχικά, πάλι στο 23.
Και για περισσότερα και βασικότερα είδη.
Ακόμα κι αν υπογράψουν κάποια στιγμή, οι όροι θα είναι πιο σκληροί.
Το θέμα είναι τι κάνουν αυτοί που δεν είναι ούτε 20αρηδες για να την κοπανησουν, ούτε 55-60 για να ζουν από τα έτοιμα και τη συνταξη. Η ακόμη, δημόσιοι υπάλληλοι, κάθε ηλικίας...
Αυτοί (που είναι 30-45 ετών περίπου) πρέπει να φερθούν έξυπνα, αν θέλουν να επιβιώσουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 14 Ιουν 2015 02:14 #23

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
TEV έγραψε:
πρέπει να φερθούν έξυπνα
Κανείς δεν θα φερθεί έξυπνα (από τις μεγάλες μάζες).
Δεν έχουν τα φόντα.
Δες το avatar μου.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 14 Ιουν 2015 04:06 #24

  • TEV
  • Το Άβαταρ του/της TEV
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1401
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 330
  • Κάρμα: 41
Α, ολα κι ολα. Πλεον δε θελω να βλεπω ουτε το avatar σου, ουτε αυτο που αναφερεις στην υπογραφη σου. :cheer:

Εξαιτιας του τελευταιου εχω διαφωνησει (ως και μαλωσει) με πολυ κοσμο.
Οποτε, τα παρατησα. :laugh:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 14 Ιουν 2015 16:05 #25

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
soto51 έγραψε:
batista έγραψε:
Ποιο πιθανό βλέπω να την "φέρνει" πάλι η ΝΔ στον ΣΥΡΙΖΑ όπως την "έφερε" το 2009 στο ΠΑΣΟΚ.

Ευσεβείς πόθοι, batista.
Δεν ξηλώνεται έτσι εύκολα η πεποίθηση ότι ΑΥΤΟΙ (οι σαμαροβενιζέλοι) φταίνε για το 5ετές χάλι κα για το ότι "έφτασαν τα πράματα σε τέτοιο σημείο που αυτό το καλό παιδί, το άφθαρτο, το ειλικρινές, δεν μπορεί εύκολα να τα μπαλώσει".
Και μάλιστα οι παρατάξεις τους φταίνε και για τα προηγούμενα 40.
47 αν βάλουμε και τη δικτατορία μέσα. Μισός αιώνας.

Βεβαίως υπάρχει η σταθερή δεξιά βάση του πληθυσμού, αυτή που ποτέ δεν απομακρύνθηκε απ' την ΕΡΕ και τη ΝΔ, και την οποία εγώ την κόβω σε ένα 25-30% που ΔΕΝ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΟ ΚΑΤΩ, αλλά μέσα σ' αυτήν πρέπει να ζήσουν όλοι: Και νδ, και λαος, και ΠολΑν., και Καμμένος, και χα, και όλοι όσοι κατά καιρούς αμφισβήτησαν τον (όποιο) ηγέτη της δεξιάς, και σήκωσαν δικό σους μπαϊράκι.
Εδώ έφτασε ο Κωστής Στεφανόπουλος να φτιάξει κόμμα (Δημοκρατική Ανανέωση αν θυμάμαι καλά λεγόταν) ΥΠΑΡΧΟΝΤΟΣ του εθνάρχη, εσύ τι λες τώρα, όλα αυτά τα φυντάνια που ξεπετάγονται μέσα στη νδ, θα κάτσουν να λούζονται το Σαμαρά επί πολύ?

Όπως είπα όμως αυτή η βάση είναι ένα 25-30-35% max, το υπόλοιπο 65-70% άνετα ΞΑΝΑδίνει νίκη στο συριζα, ΑΝ ΟΜΩΣ οι εκλογές γίνουν σύντομα. Εντός του 2015 εννοώ. Βία αρχές 16.
Και οι του συριζα το ξέρουν αυτό, και γι' αυτό δεν θ' αφήσουν πολύ καιρό να περάσει. Στην οργάνωση των κομματικών και τη χειραγώγηση της κοινής γνώμης είναι μανούλες. Από τα δημοτικά τρωγόντουσαν με τις εκλογές στα σχολεία τους, τα ξέρεις.

Συν, το ότι (αποδεικνύεται) πως είναι και μανούλες στον χειρισμό της επικοινωνίας. Αυτή η υπόθεση με τις καθαρίστριες ωφέλησε εκλογικά το συριζα σε απίστευτο βαθμό. Κι ας μην είχε καμία ουσιαστική (λόγω αριθμού τους) ή δημοσιονομική αξία ή κόστος.

Μην βαυκαλίζεσαι λοιπόν με υποθέσεις τύπου "θα την φέρει η νδ στον συριζα", θυμήσου το 1985 (που θα "την έφερνε" ο εθνάρχης στον ΑΓΠ), ή και το 1989, που "την έφερε" ο Μητσοτάκης στο πασοκ, που κατέληξε το 1993 η νδ: Σε ακόμα 8 χρόνια πασοκ, και μάλιστα μετά από μια περίοδο με έναν Αντρέα άρρωστο, κατηγορούμενο για σκάνδαλα, διαζευγμένο, με το νιμού της Μιμής να κρέμεται στα περίπτερα έγχρωμο. Το Σεπτέμβριο του 1996 το πασοκ πήρε 47%.

Θα δούμε πολλά ακόμα, batista.

Βασικά (λέω εγώ - για μένα - δεν ξέρω πόσων χρονών είσαι εσύ) ότι δεν θα δω ποτέ τη χώρα μου να γίνεται "κανονική". Δεν θα προλάβω.
Οπότε ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε, κι ό,τι αρπάξει ο κώλος μας. Μόνο έτσι προχωράει η ζωή.

Κατ' αρχάς Σώτο, είναι γνωστό ότι δεν βαυκαλίζομαι με οτιδήποτε από αυτά που ανέφερες. Έχω άλλωστε κάνει σαφή την άποψή μου για την "ποιότητα" κυρίως της Δεξιάς στην Ελλάδα και πόσο επιθυμώ να κυβερνά την χώρα.
Τώρα για τον τρόπο που μπορεί να τον "φορέσει" η ΝΔ στον ΣΥΡΙΖΑ. Δεν είναι ανάγκη να γίνει με τον Σαμαρά αρχηγό. Μπορεί να γίνει και π.χ. με το "εθνικό κεφάλαιο", τον χοντρό (αν βαρεθεί το playstation), τον οποίο τον έχει βγάλει ... λάδι τόσο ο "υπέροχος" ελληνικός λαός όσο και ο ίδιος ο (ήμαρτον) ... ΣΥΡΙΖΑ (βλέπε Πάκη πρόεδρο και λοιπά κατά καιρούς σαλιαρίσματα).
Επίσης όσο γρήγορα και να κάνουν τις εκλογές, εφόσον θα έχουν προχωρήσει σε συμφωνία με τους έξω, αυτή θα έχει συγκεκριμένο περιεχόμενο και όλοι πλέον θα γνωρίζουν τι τους περιμένει, ενώ θα τους έχουν έρθει και τα πρώτα ραβασάκια. Μάλιστα κάποιοι θα συγκρίνουν την συμφωνία του Τσίπρα (αν υπάρξει) με το περιβόητο email Χαρδούβελη και θα κάνουν το σταυρό τους να τους κυβερνήσει ξανά η ΝΔούλα με την οποία τουλάχιστον ήξεραν τι ακριβώς τους περιμένει χωρίς να αναμένουν πέντε μήνες για το τι θα συμφωνήσουν οι 25 συνιστώσες του ΣΥΡΙΖΑ.

Άρα καλύτερα ας πούμε ότι όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοικτά ασχέτως από το ποιο βλέπει ο καθένας μας ως πιθανό. Όσο για το αν πιστεύω ότι θα προλάβω να δω την Ελλάδα "κανονική" χώρα, μπορώ μόνο να εκφράσω την απαισιοδοξία μου. Όταν έχεις έναν λαό ο οποίος φέρνει στην εξουσία τις 25 συνιστώσες του ΣΥΡΙΖΑ προκειμένου να αποτελειώσουν το ναυάγιο που έχουν δημιουργήσει οι προηγούμενοι και επίσης έναν λαό που βγάζει τρίτο κόμμα την Χρυσή Αυγή, δεν νομίζω ότι υπάρχουν περιθώρια για αισιοδοξία.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 14 Ιουν 2015 16:16 #26

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Batista,

Ξαναδές το ποστ μου #5 από 19 Μαίου και ώρα 04:12, πιο πάνω εδώ, σε αυτό το νήμα.

Ήδη το πρώτο κομμάτι (συμφωνία) δείχνει να υλοποιείται.

Μέντιουμ δεν είμαι, αλλά μέχρι τώρα έχω πέσει "μέσα" πολλές φορές στις προβλέψεις μου.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

FT: Στο τραπέζι τελεσίγραφο “τύπου Κύπρου” για Ελλάδα 14 Ιουν 2015 16:24 #27

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
soto51 έγραψε:
Batista,

Ξαναδές το ποστ μου #5 από 19 Μαίου και ώρα 04:12, πιο πάνω εδώ, σε αυτό το νήμα.

Ήδη το πρώτο κομμάτι (συμφωνία) δείχνει να υλοποιείται.

Μέντιουμ δεν είμαι, αλλά μέχρι τώρα έχω πέσει "μέσα" πολλές φορές στις προβλέψεις μου.


Γιατί ρε Σώτο, έγραψα εγώ ποτέ ότι η συμφωνία σώνει και καλά δεν θα υλοποιηθεί; Για το παρακάτω, εκφράζουμε διαφορετικές προβλέψεις...και θα δούμε, καθώς τίποτα δεν αποκλείεται.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα