Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: κοκκινα στεγαστικα δανεια

κοκκινα στεγαστικα δανεια 05 Ιαν 2016 17:47 #1

  • alexandros (alexandros1973)
  • Το Άβαταρ του/της alexandros (alexandros1973)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 180
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 68
  • Κάρμα: 3
χαιρετω ολους τους φιλους του φορουμ λοιπον σημερα πηγα στο Τ.Ταμιευτηριο για να ενημερωθω σχετικα με το στεγαστικο μου δανειο που ειναι κατακοκκινο ο υπαλληλος ευγενεστατος μου εξηγησε οτι πλεον το δανειο μου δεν ανηκει στην τραπεζα κ οτι καποια στιγμη που εγινε ο διαχωρισμος σε bad bank πηγε εκει μου εδωσε τηλεφωνα να επικοινωνησω μαζι τους κ μου ειπε οτι ειναι κρατικη εταιρια κ οχι ιδιωτικη μετα πολλα μολις πηγα σπιτι τηλεφωνησα κ τους ειπα οτι θα ηθελα μια ενημερωση σχετικα με το δανειο μου κ για την τρεχουσα ρυθμηση αυτου.... η κυρια που ασχολειτε με την περιοχη που μενω μου ειπε οτι η οφειλη μου ειναι 85600 ευρω (το δανειο το 2006 ηταν 70000ευρω πληρωνοταν κανονικα ως το 2009 κ ειχε φτασει 67000ευρω) εδω κ 6 χρονια ειναι κοκκινο κ εφτασε εκει που εφτασε... στη συνεχεια μου ειπε οτι η υποθεση μου εχει παει σε δικηγορικο γραφειο κ οτι θα περιμενω απο αυτους να μου στειλουν διαταγη πληρωμης του ποσου των 85600ευρω κ οταν της ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τα δωσω γιατι δεν τα εχω μου ειπε οτι τοτε να την παρω τηλ για να διαπραγματευτω μαζι της... εφοσον της στειλω 3 εκκαθαριστικα φορολογικης δηλωσης το τελευταιο Ε9 τον ΕΝΦΙΑ που θα αναγραφετε η αντικειμενικη αξια του ακινητου(10200Ε) να σας θυμισω οτι το χρεος μου ειναι 85000 κ η αντικειμενικη 10200, φωτοτυπια ταυτοτητας κ ασφαλιστηριο ακινητου Ηθελα να σας ρωτησω αν κανενας απο εσας εχει βρεθει στην θεση μου κ τι εχει κανει κ οποιος γνωριζει κατι για αυτες τις περιπτωσεις που θα βοηθουσε να το αναφερει ευχαριστω εκ των προτερων ολους τους φιλους
Τελευταία διόρθωση: 05 Ιαν 2016 17:53 από alexandros (alexandros1973).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maria (mb361)

κοκκινα στεγαστικα δανεια 13 Ιαν 2016 20:38 #2

  • alexandros (alexandros1973)
  • Το Άβαταρ του/της alexandros (alexandros1973)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 180
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 68
  • Κάρμα: 3
λοιπον μου ηρθε κ η διαταγη πληρωμης.... μιλησα κ με το τμημα εκκαθαρισης με προτειναν ρυθμιση για 20 ετη 470 ευρω τον μηνα με 3% επιτοκιο κτλ κτλ απλα τους ειπα να το παρουνε το σπιτι αφου αυτο θελουν κ να με αφησουν ησυχο κ μου ειπαν οτι θα με ενοχληση ξανα ο δικηγορος που εχει αναλαβει την υποθεση αυτα!
Τελευταία διόρθωση: 13 Ιαν 2016 20:41 από alexandros (alexandros1973).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κοκκινα στεγαστικα δανεια 13 Ιαν 2016 20:46 #3

  • gus (gus326)
  • Το Άβαταρ του/της gus (gus326)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1780
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 692
  • Κάρμα: 35
Ενοικίασε ένα σπίτι με 300€ πήγαινε τους το μισθωτήριο και πες τους να τα πάρουν φάρμακα εκτός κι αν δεχτούν κούρεμα 80% και δόση 70€ το μήνα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": alexandros (alexandros1973)

κοκκινα στεγαστικα δανεια 13 Ιαν 2016 22:24 #4

  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • Το Άβαταρ του/της ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 2967
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1353
  • Κάρμα: 146
alexandros (alexandros1973) έγραψε:
λοιπον μου ηρθε κ η διαταγη πληρωμης.... μιλησα κ με το τμημα εκκαθαρισης με προτειναν ρυθμιση για 20 ετη 470 ευρω τον μηνα με 3% επιτοκιο κτλ κτλ απλα τους ειπα να το παρουνε το σπιτι αφου αυτο θελουν κ να με αφησουν ησυχο κ μου ειπαν οτι θα με ενοχληση ξανα ο δικηγορος που εχει αναλαβει την υποθεση αυτα!

Δεν έχω πάρει ποτέ μου δάνειο, για το οτιδήποτε.
Είμαι άσχετος με αυτά.

Δυο ερωτήσεις μόνο..
1) Η τράπεζα προσημείωσε μόνο το σπίτι για το οποίο πήρες δάνειο, ή κ άλλα περιουσακά σου στοιχεία;
2) Εγγυητή για το δάνειο, ποιόν έβαλες;
Τον έχουν ενοχλήσει καθόλου, δικηγόροι, τράπεζες κ εισπρακτικές εταιρίες;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κοκκινα στεγαστικα δανεια 14 Ιαν 2016 00:25 #5

  • alexandros (alexandros1973)
  • Το Άβαταρ του/της alexandros (alexandros1973)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 180
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 68
  • Κάρμα: 3
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
alexandros (alexandros1973) έγραψε:
λοιπον μου ηρθε κ η διαταγη πληρωμης.... μιλησα κ με το τμημα εκκαθαρισης με προτειναν ρυθμιση για 20 ετη 470 ευρω τον μηνα με 3% επιτοκιο κτλ κτλ απλα τους ειπα να το παρουνε το σπιτι αφου αυτο θελουν κ να με αφησουν ησυχο κ μου ειπαν οτι θα με ενοχληση ξανα ο δικηγορος που εχει αναλαβει την υποθεση αυτα!

Δεν έχω πάρει ποτέ μου δάνειο, για το οτιδήποτε.
Είμαι άσχετος με αυτά.

Δυο ερωτήσεις μόνο..
1) Η τράπεζα προσημείωσε μόνο το σπίτι για το οποίο πήρες δάνειο, ή κ άλλα περιουσακά σου στοιχεία;
2) Εγγυητή για το δάνειο, ποιόν έβαλες;
Τον έχουν ενοχλήσει καθόλου, δικηγόροι, τράπεζες κ εισπρακτικές εταιρίες;

οταν πηρα το δανειο το 2006 εγιναν συγκεκριμενα 3 προσημειωσεις στο ακινητο που αγορασα α) 40000 στεγαστικο β)20000 επισκευαστικο γ) 10000 προσωπικο. Δεν εγινε προσημειωση πουθενα αλλου
Εγγυητη δεν μου ζητησαν
και επισης δεν εχω τιποτα αλλο στο ονομα μου
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιαν 2016 01:13 από alexandros (alexandros1973).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κοκκινα στεγαστικα δανεια 14 Ιαν 2016 01:11 #6

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
alexandros (alexandros1973) έγραψε:
χαιρετω ολους τους φιλους του φορουμ λοιπον σημερα πηγα στο Τ.Ταμιευτηριο για να ενημερωθω σχετικα με το στεγαστικο μου δανειο που ειναι κατακοκκινο ο υπαλληλος ευγενεστατος μου εξηγησε οτι πλεον το δανειο μου δεν ανηκει στην τραπεζα κ οτι καποια στιγμη που εγινε ο διαχωρισμος σε bad bank πηγε εκει μου εδωσε τηλεφωνα να επικοινωνησω μαζι τους κ μου ειπε οτι ειναι κρατικη εταιρια κ οχι ιδιωτικη μετα πολλα μολις πηγα σπιτι τηλεφωνησα κ τους ειπα οτι θα ηθελα μια ενημερωση σχετικα με το δανειο μου κ για την τρεχουσα ρυθμηση αυτου.... η κυρια που ασχολειτε με την περιοχη που μενω μου ειπε οτι η οφειλη μου ειναι 85600 ευρω (το δανειο το 2006 ηταν 70000ευρω πληρωνοταν κανονικα ως το 2009 κ ειχε φτασει 67000ευρω) εδω κ 6 χρονια ειναι κοκκινο κ εφτασε εκει που εφτασε... στη συνεχεια μου ειπε οτι η υποθεση μου εχει παει σε δικηγορικο γραφειο κ οτι θα περιμενω απο αυτους να μου στειλουν διαταγη πληρωμης του ποσου των 85600ευρω κ οταν της ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τα δωσω γιατι δεν τα εχω μου ειπε οτι τοτε να την παρω τηλ για να διαπραγματευτω μαζι της... εφοσον της στειλω 3 εκκαθαριστικα φορολογικης δηλωσης το τελευταιο Ε9 τον ΕΝΦΙΑ που θα αναγραφετε η αντικειμενικη αξια του ακινητου(10200Ε) να σας θυμισω οτι το χρεος μου ειναι 85000 κ η αντικειμενικη 10200, φωτοτυπια ταυτοτητας κ ασφαλιστηριο ακινητου Ηθελα να σας ρωτησω αν κανενας απο εσας εχει βρεθει στην θεση μου κ τι εχει κανει κ οποιος γνωριζει κατι για αυτες τις περιπτωσεις που θα βοηθουσε να το αναφερει ευχαριστω εκ των προτερων ολους τους φιλους

Κατ'αρχας να σε ευχαριστησω γιατι θιγεις ενα θεμα για το οποιο υπαρχει πραγματικο ενδιαφερον απο πολυ κοσμο.

α)Καλα, τι ακινητο ηταν αυτο που εχει αντικειμενικη αξια 10200 ευρω (με την κλιμακα του 2007) ?
β)Δεν καταλαβαινω πως σου εκαναν 3 προσημειωσεις αξιας 70000 ευρω στο ιδιο ακινητο ? (τον Αγγελο Φιλιππιδη ειχες βισμα ?)
γ)Τι ενοεις οταν λες ''το δανειο το 200φτ6 ηταν 70000ευρω πληρωνοταν κανονικα ως το 2009 κ ειχε φθασει 67000ευρω'' ?
3χρονια (2006 εως 2009) μονο πληρωνες ?
δ)Τα λεφτα που πηρες απο το δανειο, τι τα εκανες ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 14 Ιαν 2016 01:18 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κοκκινα στεγαστικα δανεια 14 Ιαν 2016 01:18 #7

  • alexandros (alexandros1973)
  • Το Άβαταρ του/της alexandros (alexandros1973)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 180
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 68
  • Κάρμα: 3
στο συμβολαιο η αντικειμενικη που αναγραφετε ειναι 27000 ευρω απλα στον ενφια αναγραφετε 10200 ευρω

οι προσημειωσεις γιναν για τρια διαφορετικα δανεια που πηρα για το συγκεκριμενο ακινητο
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κοκκινα στεγαστικα δανεια 14 Ιαν 2016 01:19 #8

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1687
  • Κάρμα: 35 (-37)
alexandros (alexandros1973) έγραψε:
στο συμβολαιο η αντικειμενικη που αναγραφετε ειναι 27000 ευρω απλα στον ενφια αναγραφετε 10200 ευρω

οι προσημειωσεις γιναν για τρια διαφορετικα δανεια που πηρα για το συγκεκριμενο ακινητο

Τι ενοεις οταν λες ''το δανειο το 200φτ6 ηταν 70000ευρω πληρωνοταν κανονικα ως το 2009 κ ειχε φθασει 67000ευρω'' ?
3χρονια (2006 εως 2009) μονο πληρωνες ?
Τα λεφτα που πηρες απο το δανειο, τι τα εκανες ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κοκκινα στεγαστικα δανεια 14 Ιαν 2016 01:22 #9

  • alexandros (alexandros1973)
  • Το Άβαταρ του/της alexandros (alexandros1973)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 180
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 68
  • Κάρμα: 3
maria (mb361) έγραψε:
alexandros (alexandros1973) έγραψε:
χαιρετω ολους τους φιλους του φορουμ λοιπον σημερα πηγα στο Τ.Ταμιευτηριο για να ενημερωθω σχετικα με το στεγαστικο μου δανειο που ειναι κατακοκκινο ο υπαλληλος ευγενεστατος μου εξηγησε οτι πλεον το δανειο μου δεν ανηκει στην τραπεζα κ οτι καποια στιγμη που εγινε ο διαχωρισμος σε bad bank πηγε εκει μου εδωσε τηλεφωνα να επικοινωνησω μαζι τους κ μου ειπε οτι ειναι κρατικη εταιρια κ οχι ιδιωτικη μετα πολλα μολις πηγα σπιτι τηλεφωνησα κ τους ειπα οτι θα ηθελα μια ενημερωση σχετικα με το δανειο μου κ για την τρεχουσα ρυθμηση αυτου.... η κυρια που ασχολειτε με την περιοχη που μενω μου ειπε οτι η οφειλη μου ειναι 85600 ευρω (το δανειο το 2006 ηταν 70000ευρω πληρωνοταν κανονικα ως το 2009 κ ειχε φτασει 67000ευρω) εδω κ 6 χρονια ειναι κοκκινο κ εφτασε εκει που εφτασε... στη συνεχεια μου ειπε οτι η υποθεση μου εχει παει σε δικηγορικο γραφειο κ οτι θα περιμενω απο αυτους να μου στειλουν διαταγη πληρωμης του ποσου των 85600ευρω κ οταν της ειπα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τα δωσω γιατι δεν τα εχω μου ειπε οτι τοτε να την παρω τηλ για να διαπραγματευτω μαζι της... εφοσον της στειλω 3 εκκαθαριστικα φορολογικης δηλωσης το τελευταιο Ε9 τον ΕΝΦΙΑ που θα αναγραφετε η αντικειμενικη αξια του ακινητου(10200Ε) να σας θυμισω οτι το χρεος μου ειναι 85000 κ η αντικειμενικη 10200, φωτοτυπια ταυτοτητας κ ασφαλιστηριο ακινητου Ηθελα να σας ρωτησω αν κανενας απο εσας εχει βρεθει στην θεση μου κ τι εχει κανει κ οποιος γνωριζει κατι για αυτες τις περιπτωσεις που θα βοηθουσε να το αναφερει ευχαριστω εκ των προτερων ολους τους φιλους

Κατ'αρχας να σε ευχαριστησω γιατι θιγεις ενα θεμα για το οποιο υπαρχει πραγματικο ενδιαφερον απο πολυ κοσμο.

α)Καλα, τι ακινητο ηταν αυτο που εχει αντικειμενικη αξια 10200 ευρω (με την κλιμακα του 2007) ?
β)Δεν καταλαβαινω πως σου εκαναν 3 προσημειωσεις αξιας 70000 ευρω στο ιδιο ακινητο ? (τον Αγγελο Φιλιππιδη ειχες βισμα ?)
γ)Τι ενοεις οταν λες ''το δανειο το 200φτ6 ηταν 70000ευρω πληρωνοταν κανονικα ως το 2009 κ ειχε φθασει 67000ευρω'' ?
3χρονια (2006 εως 2009) μονο πληρωνες ?
δ)Τα λεφτα που πηρες απο το δανειο, τι τα εκανες ?

στο συμβολαιο η αντικειμενικη που αναγραφετε ειναι 27000 ευρω απλα στον ενφια αναγραφετε 10200 ευρω

οι προσημειωσεις γιναν για τρια διαφορετικα δανεια που πηρα για το συγκεκριμενο ακινητο
εννοω οτι για 3 χρονια πληρωνα μετα αντιμετωπισα δυσκολιες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα